Eksamitest

Eksamitest

Mõne sõnaga siis Cambridge’i eksamitest ka.

Kokku oli meil ainult kaks eksamit aga see kahjuks ei tähenda, et eksamid oleksid olnud ainult kahes aines. Lihtsalt kõik materjal, mis me seni läbi oleme võtnud, jagunes kahe eksami vahel ära. Siia lisandub fakt, et mõlemad eksamid olid järjestikustel päevadel. Võin kindlalt väita, et ma pole kunagi varem pidanud korraga nii palju õppima.

Eksamile võis kaasa võtta pudeli vett, pastakad ja kalkulaatori. Kalkulaator tohib olla ainult teatud ülikooli poolt lubatud mudelite seast. Kohal on üks välisvaatleja, üks ülikooli asjapulk ja üks õppejõud. Ja neljas asjapulk ootab ukse taga juhuks kui keegi tahab vetsu minna (mida vist küll kunagi ei juhtu, sest aega on nii kohutavalt vähe). Kui eksam algab, siis on kõigepealt 10 minutit lugemisaega ja seejärel võib kirjutama hakata.

Kumbki eksam koosnes kuuest küsimusest, millest tuli valida neli. Tundub vähe, eks ole? Kahjuks on mõiste “küsimus” siin natuke teistsuguse tähendusega kui TTÜ eksamitel. Iga selline võttis enda alla 4-10 võrdlemisi pikka alaküsimust ehk umbes A4 teksti.

Vastamiseks oli aega kokku 2 tundi ehk 30 minutit igale küsimusele. Ja seda on brutaalselt vähe. Novembris tegime proovieksami ja enamus meist jõudis ainult pooled vastused kirja panna kuigi kogu aeg pliiats käis. Ja päris eksami ajal oligi nii, et mõttepausi jaoks aega ei olnud – sa kas tead vastust kohe peast või mitte; seda meenutada või tuletada tõenäoliselt ei õnnestu.

Mõlemad eksamid olid päris rasked. Mäletan, et kui aasta alguses vanu küsimusi läbi vaatasin, siis tundus, et need võiksid sama hästi olla hiina keeles kirjutatud. Jõuluvaheaja jooksul õppisin päris kõvasti ja vähemalt küsimustest sain aru küll. Aga materjali oli lihtsalt nii palju, et seda kõike oli võimatu korraga meelde jätta…. minu jaoks vähemalt. Igatahes üht-teist sai kirja küll aga kas see ka õige on, seda ma küll ei tea. Vastuse saab umbes kahe nädala pärast, seniks naudin õndsat teadmatust. 🙂

Rubriigid: Picture of the day. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

17 kommentaari postitusele Eksamitest

Lisa kommentaar